Adana Forum

Bilgisayar Dünyası => Araçlar => Konuyu başlatan: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 17:38:19Konu Başlığı: AVCataloger
Gönderen: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 17:38:19
(http://www.inndir.com/img/pimg/37252.gif)

Tanıtım:
AVCataloger, 4 kataloglama çözümünü içinde barındıran veri kataloglama yazılımıdr. Müzik envanteri, kitap, video, yazılım koleksiyonu oluşturmaya yarar. AVCataloger, tamamen özelleştirilebilir ve ihtiyaç duyduğunuz veya gereksinim duymadığınız bölümleri seçebileceğiniz bir yapıya sahiptir.

AVCataloger, Gracenote CDDB disk tanımlama servisinden müzik kataloglaması için; Internet Movie Database (IMDb) video kataloglaması; Amazon.com'dan kitap kaydı verisi alabilir.

AVCataloger içinde ödünç verilenleri izleme, istek listesi gibi bölümler de mevcuttur. Ekranda bulunan yönetme çubuğunu kullanarak veri girişleri arasında dolaşmak ve kullanmak kolaydır. Raporlar, grafikler, internet kaynakları AVCataloger'la direk bütünleşik yapıdadır. Veri girişleri basittir. "Add" satırına tıkladığınızda ve verileri girdiğinizde veri otomatik kaydedilir.

Özellikler
# Dört veri giriş bölgesi: Müzik, Video, Kitap ve Yazılım
# Ödünç bilgisi tutma ve ödünç verilenleri izleme
# İstek listesi, notlar ekleme
# Tamamen özelleştirilebilir arayüz
# Verileri arama ve sıralamak için güçlü yapı
# Güçlü süzme biçimi
# Tarih süzme ve raporlama
# Etkileşimli çizelge
# Gracenote CDDB bedava servisiyle tamamen bütünleşik yapı
# Internet Movie Database (IMDb) video veritabanıyla bütünleşik yapı
# Amazon.com'la kitap veritabanı bütünleşik yapı

Müzik koleksiyonu
AVCataloger, elinizdeki mevcut CD albümlerini kolay bir şekilde kataloglama yapar. Müzik koleksiyonunuzu en kısa zamanda oluşturur.
Video koleksiyonu
AVCataloger, VHS, Beta, DVD, LazerDisk gibi video türlerinden kataloglama yapar. Kullanılacak sütun ve satır sayısını belirleyebilirsiniz. Internet Movie Database (IMdb) ile bütünleşiktir. (IMdb) kaynağından film araması yapar.
Kitap koleksiyonu
Kitap koleksiyonuyla elinizde bulunan tüm kitapların kayıtlarını tutabilirsiniz. Ödünç verdiğiniz kitaplar, okunmuş kitaplar ya da alınacak kitaplarların kaydı ve takibini yapabilirsiniz. Amazon.com'un içeriğiyle bütünleşik çalışarak, oradan da bilgi alabilirsiniz. Kitap adı, yazar, başlık, tür, yayın yeri, tarihi, isbn gibi bölümler mevcuttur.
Yazılım koleksiyonu
Elinizde bulunan tüm yazılımların kayıtlarını tutmaya yarar. Kullanışlı bir arayüz sayesinde programı kullanmak ve veri girişi yapmak kolaydır. Yazılımlara ait seri numara kayıtlarını girebilirsiniz.

Kısıtlama: AVCataloger, zaman sınırı olmadan dene-satın-al türünde bir yazılım ve sadece deneme sürümde 10 veri girişiyle sınırlıdır.

http://www.inndir.com/AVCataloger-37252i.html
Tam sürüm fiyatı ise: 29.95 USD