Adana Forum

Bilgisayar Dünyası => Bilgisayar Dünyasından Haberler => Konuyu başlatan: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 17:56:47Konu Başlığı: Kaspersky Lab's, 2010 İçin Uyarıyor...
Gönderen: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 17:56:47
(http://img130.imageshack.us/img130/5878/kaspersky.jpg)Rus güvenlik yazılımcı firması Kaspersky Lab, 2010 yılı için  bilgisayar korsanlarının, artık sosyal paylaşım sitelerini hedef alacaklarını belirtiyor.
 
 Moskovali güvenlik firması analistleri, yılın son raporu ve gelecek yıla ilişkin tahmini veri kaynaklarının ,sosyalleşme sitelerine karşın hızla saldırı kayıtlarını artırdığı yönünde bilgiler veriyorlar.
 
Son zamanlarda çıkan zararlı yazılım ve virüslerin baariz olarak bu alana kaydığını dikkat çeken Kaspersky'nin yazılım uzmanları,2010 yılı için önceden bireysel kullanıcılara hazırlanan zararlıların dahada geliştirildiğini, ve yeni yıldaki saldırılar için mücadeleye hazırlıklı olunması gerektiğini savunuyorlar.
 
Sahte antivirüs yazılımlarının bir duraksama yaşadığını, Aynı durumun aslında Sahte e-posta ve DDOS saldırıları için pek mümkün olmadığınıda ekliyorlar.Kısmı saldırılarda , sahte posta (pishing) avlama taktiği kullanılacak ilk, ve bunların güvenlik açıklarına ulaşıldıktan sonra , bu açıkların kullanılması için zararlı yazılım kodlarının hackerlar tarafından oluşturacağını belirtiyorlar.
 
Önemli ayrıntıda;
 
Web hizmetlerinde bir bulanıklılık ve karmaşıklık yaşanabileceği , sistemlerin bundan çok hızlı bir şekilde etkilenebileceği ve zaman zaman güvenlik yazılım programları daha etik ve güçlü koruma sağlanması için ciddi çalışmalara şimdiden start vermelerinin altını çiziyorlar. Saldırılarda etkilenmesi beklenen Google Wave devi   iPhone  - Android gibi mobil telefon kullanan kullanıcılarının da dikkatli olması gerektiği vurgulanıyor.