Adana Forum

Bilgisayar Dünyası => Bilgisayar Dünyasından Haberler => Konuyu başlatan: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 18:05:55Konu Başlığı: Chris Hughes,Facebook-Twitter Hipnozu İptal Etti !
Gönderen: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 18:05:55
(http://img205.imageshack.us/img205/2590/hipnoz3kn81.jpg)


İngiliz hipnoz uzmanı Chris Hughes 4 Ocak Dünya Hipnoz Günü'nü kutlamak için internet üzerinden Facebook ve Twitter'da hipnoz seansı düzenleyeceğini duyurmuştu.  6000 kişiyi hipnoz  ederek rekor kırmayı planlayan Hughes oldukça iddialıydı.

Hughes hipnoz tekniğine karşı koyamayanların sandalyelerinden kalkamayacağını ve trans halinden çıkana dek gözlerinin odaklanmış halde kalacağını öne sürmüştü.
 
Chris Hughes ani bir kararla son anda bu tür bir hipnozun uluslararası yasalara aykırı olması nedeniyle fikrinden vazgeçtiğini açıklaması merakla hipnoz olmayı bekleyen kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı.
Hughes'un "SocialTrance" adını verdiği etkinlik için internet bağlantısı olan bir bilgisayar, kulaklık ve hoparlör ve rahat bir sandalye yeterli olacaktı. Ayrıca Hughes katılımcıların sessiz bir ortamda bulunmasının gerektiğini de belirtmişti.

 
 
Nasıl hipnoz edecekti; ?
Etkinlik kapsamında Hughes internetten canlı olarak yarım saatlik bir hipnoz seansı yürütecekti. 18 yaş altındakiler, hamile kadınlar, ruhsal rahatsızlıkları bulunanlar ve alkol ya da uyuşturucu etkisinde olanların seansa katılamayacağı duyurulmuştu. Sara hastalarının da doktorlarına başvurmaları tavsiye edildi.
Bütün bu katılım koşullarının denetlenemez olması nedeniyle Hughes etkinlikten vazgeçti. Hughes, online hipnozun yerine sitesinde bir ses dosyası yayınlamakla yetindi.