Adana Forum

Bilgisayar Dünyası => Bilgisayar Dünyasından Haberler => Konuyu başlatan: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 15:59:06Konu Başlığı: Dikte programi sesle pc'ye yazi yazmak..
Gönderen: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 15:59:06
(http://www.medya73.com/images/contents/turk-teknoloji-sti.-ctd-systemsten-konusmayi-yaziya-doken-program-dikte-9836.jpg)


Teknoloji şirketlerinden CTD Systems,programcılık sektöründe bir ilki gerçekleştirdi türkçe konuşmaları bilgisayarimiza yazı olarak geçiren dikte programını geliştirmeyi başardi.

Klavye ile boğuşmamiza gerek kalmadan yazi yazacağimiz bu program: ilk amaciniz sesinizi bilgisayariniza tanitmak.tanittiktan sonrada bu sesleri , bilgisayara yazı olarak aktarmakta. Programin 300 milyar kelime hazinesine sahip oluşu kelime haznesinin ne kadar güçlü olduğunun göstergesi..

CTD Systems firmasinin Araştırma ve Geliştirme müdürü Müdürü Çetin Çetintürk, bu sürecin 8 yıllık çalışmalar sonucu ortaya çiktiğini ve, bu programin, ilk ve tek türkçe ses tanıyıp yazıya döken program olduğunu aktardi..
programin çok yakında çıkması bekleniyor,bence bu program görme,ve vucut kullaniminda zorluk çekenler için birebir.ve iş ortamindada hizli bir işleyişe olanak vericektir.