Adana Forum

Bilgisayar Dünyası => internet => Konuyu başlatan: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 16:27:35Konu Başlığı: Ekstra Performans İçin Asus Xtreme Phase
Gönderen: Mobese üzerinde 08 Ocak 2010, 16:27:35
(http://www.compuworldkzn.net/admin/uploads/rampage_formula_hires.jpg)


Dünya devi Asus Yine geliştirdiği taeknolojilerle anakart tarasımına yön vermeye devam ediyor. P5Q, P5Q PRO Turbo, P5Q Turbo, P6T Deluxe, P6T ve M4 Serileri ile hem Intel hem de AMD platformundaki anakartlarda bulunan; Xtreme Phase, TurboKey, Voltaj Koruması gibi hayati öneme sahip bu teknolojiler, en iyisini arayan kullanıcılar için ASUS anakartları vazgeçilmez hale getiriyor.

Xtreme Phase;
Asus'un benzersiz bu teknolojisi daha fazla güç arayanlara cok daha fazla faz ile karşılık verip hizmet sunuyor. Faz sayısının yüksek olması ısınmayı daha aa indirereke overclock işleminin gerçekleşmesine yüz tutuyor. Ayrıca Xtreme Phase fazları sistemin yük durumuna göre açıp kapatarak enerji verimliliğini arttırıyor.


Daha Fazla Dayanıklılık
Güç fazlarını durumu göre ayarlayıp açıp kapatabilen fazları sayesinde extra bir dayanıklılık sunuluyor. Bu özellik sayesinde sistem hem overclock sonrasında kendini daha cabuk yeniliyor hemde gerilimlerden daha az etkileniyor.

Serinlik
ASUS anakartlar, normal çalışma sıcaklığıyla üstün performans sağlıyorlar. Daha yüksek overclock potansiyeli için sıcaklık olabildiğince düşük düzeyde tutuluyor. Böylece sistem içerisinde bulunan işlemci gibi pahalı bileşenlerin ömrü uzuyor.
Turbo V: Tek Dokunuşla Overclock
ASUS Turbo Key teknolojisi kullanıcıların PC güç (power) düğmesini bir overclock tuşuna çevirmelerini sağlıyor. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra Turbo Key oyun oynarken veya çalışırken tek bir dokunuşla performansı yükseltiyor.ASUS TurboV ile doğrudan işletim sistemi üzerinden overclock yapılabiliyor. Kullanıcı dostu arayüzü yardımıyla acemi kullanıcılar bile işlemciyi büyük oranda hızlandırılabiliyor. Dahası yapılan "en iyi ayarlar" kaydedilerek, daha sonra yeniden yüklenip kullanılabiliyor.
Voltaj Koruması
Güç kaynağından gelen gerilim düzensiz ise anakartın önemli bileşenlerinden birine zarar verebilir. ASUS voltaj koruması (Anti-Surge Protection) aşırı gerilim değerlerine karşı izolasyon sağlayarak anakartın kullanılamaz hale gelmesini engelliyor