Kasetten Cd'ye Kayıt ve
Diğer Hizmetlerimiz
Adana Radyoları
Video ve Teyp Kasetinden CD'ye Kayıt

Teknolojiyi yakından takip ederek, son sistem profesyonel video, bilgisayar ve diğer teknik cihazlarla; en maximum düzeyde kalite ile, hem cd'lerin hemde cd kutularının üzeri resim baskılı olarak kasetleriniz DVD veya VCD, 1998 yılından beri yapılmaktadır. Sizin için anılarınız ve kalite önemli ise, kasetleriniz zamanla bozulmadan bize getirin. Ayrıca micro veya normal teyp kasetlerinizde istediğiniz formatta cd'ye kayıt edilmektedir. Video veya ses kasetlerinizde istediğiniz montajlama çalışmaları yapılır.
Video Kayıt ve Diğer Hizmetlerimiz

 • Vhs Kaset'ten DVD veya VCD ye kayıt
 • Betamax Kaset'ten DVD veya VCD ye kayıt
 • Hi8 Kaset'ten DVD veya VCD ye kayıt
 • Digital8 Kaset'ten DVD veya VCD ye kayıt
 • Mini Dv Kaset'ten DVD veya VCD ye kayıt
 • Fotoğraf Makinasının Çektiği Videolardan DVD veya VCD ye kayıt
 • Cep Telefonunun Çektiği Videolardan DVD veya VCD ye kayıt
 • Hafıza Kartındaki Videoların DVD veya VCD ye kayıtı
 • Teyp Kasetinden Cd'ye kayıt
 • Micro Teyp Kasetinden Cd'ye kayıt
 • Plak'tan Cd'ye Kayıt
 • Herhangi bir kayıt ortamından Teyp Kasetine Ses Kayıdı
 • Teyp Kasedinden Teyp Kasedine Kayıt
 • Vhs, Betamax, Hi8, Digital8, MiniDv Kasetten Vhs Kasede Kayıt
 • Bantları kopmuş veya parçalanmış, Video Kaset ve Teyp Kaseti Tamiri
Verdiğiniz bir video kaseti VCD veya DVD 'ye aktarırken neler yapıyoruz?

     Öncelikle kasetteki toplam görüntü süresini tespit etmeye çalışırız. Kasetin uzunluğu değil, görüntünün uzunluğu önemlidir.
     Özellikle Vhs, Vhsc ve Betamaks kasetlerde toplam süre tespiti esnasında, kaseti ileri geri sararken cihazın çıkardığı sesi kulağımızlada dinleriz. Çünkü bu tip kasetlerin bir çoğunda bantlarında fiziksel hatalarda bulunmaktadır. Bu durumda fiziksel hatanın olduğu yeri belirleriz. Fiziksel hata ciddi ise onarım için müşteriyi ararız maaliyetini bildirir ve onayını alırız.
     Hi8, Digital8 ve Mini Dv kasetlerde ise sadece belli yerlere bakarak tahmini süre tespitinde bulunuruz. Bunun sebebi, bu tip kasetlerin bantları daha nazik olduğu için özellikle ileri geri sardırmalarda özel sarıcı cihaz kullanırız, kamerada ileri geri sarmamaya özen gösteririz.
     Bilgisayarı istenilen süreye programlayıp kayıta geçeriz. Kayıt esnasında sık aralıklarla görüntünün düzgünlüğünü kontrol ederiz. Burada düzgünlükten kasıt, bantta fiziksel bir arızaya rast gelmemek, bilgisayarın işleyişinde donanımsal bir problem olup olmadığını gözlemlemektir. Yoksa kasetteki görüntü üzerinde yorum yapamayız. Yani yok yeri çekmiş, yok küfür etmiş, yok duvarı çekmiş bu bizi ilgilendirmez. Sonuçta çekim amatör ve sadece kasetin sahipleri tarafından izlenecek kişiye özel kayıtlardır, sinemalarda yayınlanmayacaktır. Buna benzer kısımların çıkartılması montaj kapsamına girer ve ek ücrete tabidir, istenirse tabiki en iyi şekilde yapılır.
     İstenilen kayıt DVD ise 2saat bitiminde, VCD ise 1 saat bitiminde bilgisayarda kasetten aktarılan görüntüler kontrol edilir, bizden kaynaklanan bir problem olup olmadığına kesin emin olununca tekrar kasetin devamı varsa geri kalan kısmın kayıtına aynı şekilde devam edilir.
     Kayıtlar tamamen bittiğinde, Cd'nin ve CD kutusunun üzerine kasetin konusuyla ilgili fotoğraf baskısı için (Düğünse gelin damat, Sünnetse sünnet olan çocuk gibi) görüntüler baştan sona bu sefer dahada ayrıntılı izlenerek bulabildiğimiz en uygun video karesinden fotoğraf alımı yapılır. Alınan fotoğrafla gerekli dizayn yapılarak renkli lazer ile materyallere baskı yapılır.
     Daha sonra bilgisayardaki görüntülerin VCD ise Cd'ye, DVD ise Dvd Cd'ye kayıdı yapılır. Biten kayıt, Cd'nin doğruluğundan %100 emin olmak için DVD veya VCD player cihazında kesinlikle baştan sona kadar, sık aralıklarla kontrol edilir. Kontrol için bilgisayarın cdromu'nu kullanmayız, çünkü kayıt edilen Cd belli bir oranda sinyal düşüklüğü taşırsa bilgisayar cdromu genede hatasız gösterir ama player cihazlar güçlü olmadıkları için direk olarak hata verir. Bu arada kullandığımız cihazların çoğu Sony marka ve son sistem olmalarına karşın, kontrol için kullandığımız player cihazlar piyasada bulunan ortalamanın altında ucuzlukta basit cihazlardır. Çünkü player olarak sony, pioneer gibi cihazlar kullansak bunların lensleri çok kuvvetli olduğundan gene düşük sinyalli cdleri düzgün çalıştırır ve bizde Cd'leri sağlam zannederiz. Bu şekilde Cdleri en zor şartlarda test ediyoruzki maximum doğruluğa ulaşalım.
     Player testinide başarıyla geçen kayıtlar artık sizlere güvenle teslim edilebilir hale gelmiştir.
© Copyright 1988 & 2009 Commander Bilgisayar Video Kayıt ve Montaj Stüdyosu. All rights reserved.
İnternet Hizmetleri        Kamera Çekimi        Kasetten Cd'ye Kayıt        Linkler        Yüksel Hançerli        Okul Fotoğrafları        Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu
LiveZilla Live Help
Ana Sayfa               Hakkımızda                                            Referanslarımız           Forum              İletişim        Domain        Adana Radyoları

   1983 Yılın'dan buyana bilgisayar işi yapıyoruz...
   1988 Yılın'dan buyana firma adımız aynıdır...
Find us on Google+